Przewiń

Narzędzia z ostrzami DIA

Narzędzia z nakładkami DIA przeznaczone do profesjonalnej obróbki drewna litego i innych materiałów drewnopochodnych, jak płyty wiórowe, laminaty, MDF, HDF, PVC, czy KORIAN. Zastosowanie oraz dobór odpowiedniego rodzaju diamentu zdecydowanie wydłuża żywotność narzędzi w porównaniu do tradycyjnych narzędzi z ostrzami z węglika spiekanego (HM).

Narzędzia DIA produkowane są z różnego rodzaju mocowaniami. Na uwagę zasługuje mocowanie hydro oraz wszelkiego rodzaju mocowania na trzpieniach stożkowych HSK. Konstrukcja mocowań zapewnia zawężoną tolerancję bicia promieniowego zredukowaną do minimum. Dzięki systemowi hydro, który pozwala również na bardzo dokładne wyważenie narzędzia, poza bardzo wysoką jakością powierzchni obrabianej uzyskujemy także możliwość pracy z zastosowaniem wysokich prędkości skrawania oraz prędkości posuwowych.

Przy zamówieniu należy precyzyjnie określić:

  • średnicę zewnętrzną narzędzia (D) lub zakres średnic,
  • średnicę otworu narzędzia (d),
  • ilość zębów (z) lub prędkość obrotową wrzeciona i prędkość posuwu,
  • rodzaj materiału obrabianego,
  • zwymiarowany rysunek profilu lub jego wzór,
  • inne istotne informacje mające wpływ przy projektowaniu i wykonaniu narzędzi.

Frezy trzpieniowe proste typu TJD-01 i TJD-04 służą do formatowania, rozcinania, wręgowania, rowkowania i kopiowania na maszynach CNC. Przeznaczone są do drewna litego twardego, płyty wiórowej, sklejki, MDF, HDF.

Frezy trzpieniowe proste typu TJD-07, TJD-08, TD-01, TD-02, TD-04 służą do formatowania, rozcinania, wręgowania.

Frezy trzpieniowe proste typu TJD-06 służą do wycinania rowków, wręgowania i wiercenia na maszynach CNC.

Frezy trzpieniowe proste typu TDT-08A to frezy turbo służące do formatowania i rozcinania krzywoliniowego, wręgowania i wycinania rowków.

Frezy trzpieniowe proste typu TDT-01 służą do formatowania i rozcinania płyty wiórowej, MDF, HDF, forniru, materiałów okleinowanych, itp.

Frezy trzpieniowe proste typu TDT-04 służą do obróbki zgrubnej i wykańczającej. Przeznaczone są dodrewna litego twardego, twardego drewna egzotycznego, MDF, HPL, płyty fornirowanej, tworzyw sztucznych.

Frezy nasadzane proste typu FD-002 przeznaczone są do formatowania powierzchni na okleiniarkach i formatyzerkach z posuwem mechanicznym. Ostrza ustawione po linii śrubowej pod dużym kątem zapewniają bardzo wydajną obróbkę o wysokiej jakości.

dia