Przewiń

Ostrzenie narzędzi HSS, HM i DIA w Gdańsku

Zapewnienie wydajnej pracy bez przestojów i umożliwienie wykonywania zadań na najwyższym poziomie zmuszają do utrzymywania narzędzi w odpowiednim stanie. Okresowe ostrzenie narzędzi gwarantuje optymalną efektywność powierzchni tnących. Dzięki temu można uniknąć strat materiałowych spowodowanych nieprecyzyjnym cięciem, wierceniem czy frezowaniem. Zmniejsza się także ryzyko uszkodzenia maszyn oraz niebezpieczeństwo wypadku, które mogą być następstwami zacinania się tarcz, braku płynności czy ograniczonej kontroli nad pracą narzędzi.

Precyzyjne ostrzenie powierzchni tnących

Ostrzenie narzędzi z powierzchniami tnącymi z HSS, HM czy DIA wymaga precyzyjnej oceny ich stanu przed ostrzeniem. Należy przeprowadzić proces dokładnego zwymiarowania, tak, by było możliwe całkowite zachowanie geometrii. Po naostrzeniu i przywróceniu gładkości powierzchni należy jeszcze wyważyć narzędzie dynamicznie tak, by wyeliminować niebezpieczeństwo występowania zjawiska bicia promieniowego czy osiowego. Jest to bardzo ważne, ponieważ nowoczesne narzędzia do obróbki drewna pracują często z bardzo dużą prędkością obrotową. W takich warunkach niewłaściwy rozkład mas prowadzi do obniżenia precyzji. W konsekwencji znacząco zmniejsza jego trwałość, prowadząc do nierównomiernego zużycia, któremu jest później trudno zaradzić. Ponadto takie zużycie powoduje powstawanie drgań, które przenoszą się na pozostałe elementy maszyny, np. łożyska, a w skrajnych przypadkach mogą skutkować nawet kosztowną awarią silnika.

Fachowo przeprowadzone ostrzenie narzędzi pozwala szybko przywrócić pełną użyteczność powierzchni tnących i przedłużyć ich trwałość. Ogranicza także koszty ewentualnych przestojów. Procesowi ostrzenia można poddawać znakomitą większość narzędzi wykorzystywanych do obróbki drewna: tarcze pił, głowice szarpakowe, frezy różnego typu, noże do głowic, wiertła, a także piły taśmowe. Jednocześnie możliwość ostrzenia powierzchni tnących sprawia, że znacznie spada zapotrzebowanie na nowe produkty. To z kolei przekłada się na niższe koszty związane z realizacją produkcji.

Ostrzenie narzędzi jest jedną z usług, które oferuje hurtownia Dana w Gdańsku. Zachęcamy do współpracy zarówno właścicieli małych warsztatów, jak i duże firmy.

Ostrzenie narzędzi

Regeneracja powierzchni tnących Ostrzymy narzędzia z powierzchniami tnącymi ze stali szybkotnącej (HSS), węglików spiekanych (HW) bądź diamentów polikrystalicznych (DIA). Regenerujemy także narzędzia całkowicie zużyte. W krótkim czasie i w atrakcyjnej cenie możemy przywrócić dawną świetność każdemu ostrzu. Zapewniamy profesjonalne ostrzenie i wyważenie narzędzi. Dzięki nam unikniesz kłopotów związanych z nieprecyzyjną pracą zużytych narzędzi i oszczędzisz […]

>> więcej