Przewiń

Narzędzia z ostrzami DIA

Narzędzia z ostrzami DIA

Nakładki DIA są bardziej żywotne w porównaniu z wykorzystującymi ostrza HM. Narzędzia DIA służą do pracy z drewnem i materiałami drewnopochodnymi – płytami wiórowymi, laminatami, HDF, MDF, PVC oraz Korianem.

Narzędzia DIA są dostępne z mocowaniami różnego typu, w tym na trzpieniach stożkowych HSK oraz na mocowaniach typu hydro. Mocowania hydro praktycznie eliminują bicie promieniowe i zapewniają optymalny rozkład mas montowanego narzędzia, dzięki czemu można pracować z dużą prędkością obrotową i szybkim posuwem.

Zamawiając narzędzia DIA, należy dokładnie podać:

– średnicę otworu narzędzia (d),

– średnicę zewnętrzną narzędzia (D) lub zakres średnic,

– rodzaj materiału obrabianego,

– ilość zębów (z) lub prędkość obrotową wrzeciona i prędkość posuwu,

– zwymiarowany rysunek profilu lub jego wzór,

– inne istotne informacje wpływające na projektowanie i wykonanie narzędzi.

Frezy trzpieniowe proste typu TJD-01 i TJD-04 służą do formatowania, rozcinania, wręgowania, rowkowania i kopiowania na maszynach CNC. Przeznaczone są do drewna litego twardego, płyty wiórowej, sklejki, MDF, HDF.

Frezy trzpieniowe proste typu TJD-07, TJD-08, TD-01, TD-02, TD-04 służą do formatowania, rozcinania, wręgowania.

Frezy trzpieniowe proste typu TJD-06 służą do wycinania rowków, wręgowania i wiercenia na maszynach CNC.

Frezy trzpieniowe proste typu TDT-08A to frezy turbo służące do formatowania i rozcinania krzywoliniowego, wręgowania i wycinania rowków.

Frezy trzpieniowe proste typu TDT-01 służą do formatowania i rozcinania płyty wiórowej, MDF, HDF, forniru, materiałów okleinowanych, itp.

Frezy trzpieniowe proste typu TDT-04 służą do obróbki zgrubnej i wykańczającej. Przeznaczone są dodrewna litego twardego, twardego drewna egzotycznego, MDF, HPL, płyty fornirowanej, tworzyw sztucznych.

Frezy nasadzane proste typu FD-002 przeznaczone są do formatowania powierzchni na okleiniarkach i formatyzerkach z posuwem mechanicznym. Ostrza ustawione po linii śrubowej pod dużym kątem zapewniają bardzo wydajną obróbkę o wysokiej jakości.