Przewiń

Rodzaje mocowań narzędzi z otworem osiowym i uchwytem cylindrycznym

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia narzędzi z otworem osiowym i uchwytem cylindrycznym są mocowania. Są zaprojektowane w taki sposób, aby móc dokładnie je ustawiać. Mocowania są produkowane podczas odpowiednio dobranego procesu obróbki cieplnej, który musi być dostosowany do rodzaju urządzenia, w którym będzie stosowane mocowanie, a także do panujących warunków pracy. Każdy z tych elementów jest wykonany z najwyższej jakości stali. Dzięki temu sztywność układu może być zachowana w każdych warunkach pracy. Jakie rodzaje mocowań narzędzi z otworem osiowym i uchwytem cylindrycznym wyróżniamy?

Jakie mocowania narzędzi z otworem osiowym i uchwytem cylindrycznym wyróżniamy? 

Możemy wyróżnić kilka rodzajów mocowań narzędzi z otworem osiowym i uchwytem cylindrycznym. Występują w czterech formach:

  • oprawek zaciskowych,
  • trzpieni walcowych,
  • tulei hydro,
  • tulei specjalnych.

Dzięki wyżej wymienionym elementom możliwe jest precyzyjne ustawienie narzędzi z uchwytem cylindrycznym i otworem osiowym. Każde z nich wyróżniają się określoną dokładnością, a niektóre z nich są w stanie zredukować do minimum tolerancję bicia promieniowego. Wspomniane mocowania hydro wymagają narzędzi, które są idealnie wyważone oraz dostosowane do pracy z wysokimi prędkościami obrotowymi.

Co warto wiedzieć na temat mocowań narzędzi z otworem osiowym i uchwytem cylindrycznym i jak wybrać odpowiednie? 

Poszukując odpowiednich mocowań z otworem osiowym i uchwytem cylindrycznym do narzędzi trzpieniowych czy innych urządzeń, najlepiej sięgać po produkty od sprawdzonych producentów. Z uwagi na to, jak ważną funkcję pełnią, należy wybierać wyłącznie takie podzespoły, które są wykonane ze stali najwyższej jakości. Dzięki temu można mieć pewność, że sprawdzą się również w trudniejszych warunkach pracy. Kolejną kwestią jest precyzyjny dobór parametrów, czyli zwrócenie uwagi na to, jakie urządzenia będą współpracować z wybranym elementem oraz określenie warunków pracy całego układu. Tylko odpowiednie parametry są w stanie zagwarantować bezawaryjną pracę mocowań i całego systemu.

pracownik na hali produkcyjnej